o mnie

Mogłabym powiedzieć o sobie: "Jestę Kotę Jak Również Doktorantę", bo lubię mruczeć, chodzić własnymi drogami i robię doktorat z kulturoznawstwa. 
Pisać zaczęłam, nim nauczyłam się czytać. Na początku przyozdabiałam zeszyty w kratkę drobnym maczkiem przyjmującym postać swoistych hieroglifów. Moje zabawy często polegały na tym, że rysowałam postaci, które - w trakcie moich prac rysunkowych - prowadziły ze sobą dialog. Ot, tak powstawały pierwsze komiksy w moim wykonaniu (jeszcze zanim wiedziałam, co to komiks).
Potem doszła umiejętność czytania, która - wspierana maminym czytaniem na głos do mojej lub siostry poduszki oraz regałami rodziców dosłownie zarzuconymi przeróżnymi tomami - przerodziła się w pasję. 
Obecnie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że czytam i piszę cały czas. Te czynności są dla mnie niczym powietrze: pozwalają złapać oddech, sycić się tlenem. Nic więc dziwnego, że postanowiłam związać się z Literaturą bardziej. Choć jestem magistrem kulturoznawstwa, moją specjalnością jest kultura literacka.
Marzę o realizacji swoich powieściowych pomysłów (pocieszam się, że Tolkien pisał "Władcę Pierścieni" przez 13 lat), bo - jak powiedział kiedyś Stanisław Jerzy Lec - "Chciałem powiedzieć światu tylko jedno słowo. Ponieważ nie potrafiłem tego, stałem się pisarzem."


Mój blog literacki (marta-nefertari.blog.onet.pl) wyróżniono w konkursie na Literacki Blog Roku 2011.

Publikuję lub publikowałam:
Współpracuję z wortalem ryms.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz